ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Son Dakika > Yurt Gazetesi Oku

Yurt Gazetesi Oku
Son Güncellenme : 29 Oca 2012 3:13

Yurt, bugünden itibaren bayilerde. Kendisini “toplumcu, halktan yana ve yurtsever” olarak tanımlayan gazetede Boratav, Nihat Behram, Gülseven gibi isimler yazıyor.

CHP’NİN GAZETESİ YAYIM HAYATINA BAŞLADI
Yurt Gazetesi yayın kurulu tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

“Bağımsız Halk Gazetesi YURT, 29 Ocak 2012 Pazar günü bayilerde. Gazetemizin yayıncısı, (CHP ) milletvekili ve işadamı Durdu Özbolat olacak. Gazeteci Yanardağ liderliğinde yayına hazırlanan Yurt
Gazetesi, Türkiye genelindeki yaklaşık 27 bin bayi ve satış noktasında
okuyucunun karşısına çıkıyor. Gazetemiz 16 sayfa, 8 sayfası renkli, Pazar günleri 8 sayfalık bulmaca eki ile birlikte yayımlanmaya başlanacak
ve 50 kuruştan satılacak.

İlk ve tek antibakteriyel klima parfümü 19 TL

Seçkin ve deneyimli bir kadro tarafından hazırlanan Yurt Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ. Gazetenin yazı işleri müdürleri İdris Adil, Hicran Aygün, Ahmet Ravalı (sorumlu), Tosun Yavuz (spor), Görsel Yönetmen Tekin Cebeci, Müdürü Erdinç. Deneyimli gazeteci Nahit Duru, Ankara Temsilcimiz. Hiçbir basın grubu, siyasi parti, örgüt veya baskı grubu ile bağı olmayan, gerçek anlamda bağımsız ve bağlantısız bir halk gazetesi olan Yurt; egemen, yerleşik ve yukarıdan dayatılan gazetecilik anlayışına alternatif bir yayın. İktidarlar ve güç odakları dışı bir gazete.

MUHALİF GAZETE OLACAK
Yurt, korkmadan, boyun eğmeden, susmadan, gözlerini kapatmadan habercilik yapacak, muhalif bir gazete olacak. Pornografiye, küfre, hakarete başvurmadan, lümpen bir ağız kullanmadan, kadını aşağılamadan, insan onuruyla oynamadan habercilik yapacak. Özgürlükleri ve demokrasiyi savunacak. İnsanlığın ilerici birikimine ve Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkacak. Şovenizme, dinsel ve etnik ayrımcılığa karşı çıkacak; toplumcu, halktan yana ve yurtsever bir gazete olacak. Yurt, aynı zamanda eğlenceli bir gazete olacak. haberleri, her gün tam sayfa bulmacası ile verecek. Türkiye’nin tartışmasız en iyi polisiye yazarı olan Celil Oker’in gazetemiz için hazırladığı polisiye dizisi ilgiyle okuyacaksınız.

GAZETEDE HANGİ YAZACAK
Cüneyt Ülsever, Merdan Yanardağ, Prof. Dr. ùükrü Sina Gürel, Prof. Yaúar Nuri Öztürk, Prof. Dr. İzzettin Doğan, Prof.Dr. Korkut Boratav, İsmet Solak,Nihat Behram, Cevher Kantarcı, Atilla Akar, Atilla Özsever, Celil Oker (polisiye seri roman) , Tayfun Talipoğlu, Yaúar Seyman, kahraman Tazeaoğlu, Hakan Gülseven, İdris Adil, İnci Hekimoğlu, Muzaffer Kara, Nahit Duru, Necdet Saraç, Rana Ulaş, Köksümer, Şükrü Yavuz, Yılmaz Polat…

Öte yandan, YURT Gazetesi’nin yayın hayatına başlamasının ardından, aynı isimle bir de TV kanalının izleyiciyle buluşacağı ifade edildi.

ALİ BALKIZ’LA BİRLİKTE EDİYOR
Günlük gazetesi çıkan ve ulusal bir TV kanalı kurmak için çalışan CHP’li milletvekili Durdu Özbolat’ın Alevi Birlikleri Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Ali Balkız’la birlikte hareket ettiği öğrenildi. 2007 seçimlerinde ilk kez CHP’den Meclise giren Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat (49), Türk-Alman ortaklığında rüzgar enerjisi sektöründe yatırımlara sahip bulunuyor.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

 • mazlum 02.10.2012 Sal 13:22:28

  Tebrik ederim

  gazetecinin kalemi hiç kimseye biat etmez.Günü kurtaran değil geleceğin kalemleri olunuz

  saygılar

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

  Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
  ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
  Ankara Haber