Yurt Gazetesi Oku

Yurt Gazetesi Oku
Bu haber 29 Oca 2012 Paz 3:13 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Yurt, bugünden itibaren bayilerde. Kendisini “toplumcu, halktan yana ve yurtsever” olarak tanımlayan gazetede Korkut Boratav, Nihat Behram, Hakan Gülseven gibi isimler yazıyor.

CHP’NİN GAZETESİ YAYIM HAYATINA BAŞLADI
Yurt Gazetesi yayın kurulu tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

“Bağımsız Halk Gazetesi YURT, 29 Ocak 2012 Pazar günü bayilerde. Gazetemizin yayıncısı, (CHP Kahramanmaraş) milletvekili ve işadamı Durdu Özbolat olacak. Gazeteci Merdan Yanardağ liderliğinde yayına hazırlanan Yurt
Gazetesi, Türkiye genelindeki yaklaşık 27 bin bayi ve satış noktasında
okuyucunun karşısına çıkıyor. Gazetemiz 16 sayfa, 8 sayfası renkli, Pazar günleri 8 sayfalık bulmaca eki ile birlikte yayımlanmaya başlanacak
ve 50 kuruştan satılacak.

İlk ve tek antibakteriyel klima parfümü 19 TL

Seçkin ve deneyimli bir kadro tarafından hazırlanan Yurt Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ. Gazetenin yazı işleri müdürleri İdris Adil, Hicran Aygün, Ahmet Ravalı (sorumlu), Tosun Yavuz (spor), Görsel Yönetmen Tekin Cebeci, Haber Müdürü Cengiz Erdinç. Deneyimli gazeteci Nahit Duru, Ankara Temsilcimiz. Hiçbir basın grubu, siyasi parti, örgüt veya baskı grubu ile bağı olmayan, gerçek anlamda bağımsız ve bağlantısız bir halk gazetesi olan Yurt; egemen, yerleşik ve yukarıdan dayatılan gazetecilik anlayışına alternatif bir yayın. İktidarlar ve güç odakları dışı bir gazete.

MUHALİF GAZETE OLACAK
Yurt, korkmadan, boyun eğmeden, susmadan, gözlerini kapatmadan habercilik yapacak, muhalif bir gazete olacak. Pornografiye, küfre, hakarete başvurmadan, lümpen bir ağız kullanmadan, kadını aşağılamadan, insan onuruyla oynamadan habercilik yapacak. Özgürlükleri ve demokrasiyi savunacak. İnsanlığın ilerici birikimine ve Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkacak. Şovenizme, dinsel ve etnik ayrımcılığa karşı çıkacak; toplumcu, halktan yana ve yurtsever bir gazete olacak. Yurt, aynı zamanda eğlenceli bir gazete olacak. Magazin haberleri, her gün tam sayfa bulmacası ile keyif verecek. Türkiye’nin tartışmasız en iyi polisiye yazarı olan Celil Oker’in gazetemiz için hazırladığı polisiye dizisi ilgiyle okuyacaksınız.

GAZETEDE HANGİ YAZARLAR YAZACAK
Cüneyt Ülsever, Merdan Yanardağ, Prof. Dr. ùükrü Sina Gürel, Prof. Yaúar Nuri Öztürk, Prof. Dr. İzzettin Doğan, Prof.Dr. Korkut Boratav, İsmet Solak,Nihat Behram, Cevher Kantarcı, Atilla Akar, Atilla Özsever, Celil Oker (polisiye seri roman) , Tayfun Talipoğlu, Yaúar Seyman, kahraman Tazeaoğlu, Hakan Gülseven, İdris Adil, İnci Hekimoğlu, Muzaffer Kara, Nahit Duru, Necdet Saraç, Rana Ulaş, Sener Köksümer, Şükrü Yavuz, Yılmaz Polat…

Öte yandan, YURT Gazetesi’nin yayın hayatına başlamasının ardından, aynı isimle bir de TV kanalının izleyiciyle buluşacağı ifade edildi.

ALİ BALKIZ’LA BİRLİKTE HAREKET EDİYOR
Günlük gazetesi çıkan ve ulusal bir TV kanalı kurmak için çalışan CHP’li milletvekili Durdu Özbolat’ın Alevi Birlikleri Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Ali Balkız’la birlikte hareket ettiği öğrenildi. 2007 seçimlerinde ilk kez CHP’den Meclise giren Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat (49), Türk-Alman ortaklığında rüzgar enerjisi sektöründe yatırımlara sahip bulunuyor.

Paylaş:
"Yurt Gazetesi Oku" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
mazlum;

Tebrik ederim

gazetecinin kalemi hiç kimseye biat etmez.Günü kurtaran değil geleceğin kalemleri olunuz

saygılar


02.10.2012 13:22
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Ankara Oto Park Mafyasının Başında İ. Melih Gökçek Var
Ankara oto park mafyası Melih Gökçek her yeri ortaklaşa paylaştıkları...
Vay İşid Vay Sen Neymişsin Be
Bir iki aydır ne hikmettir bilinmez bir işid aldı sardı...
Android Ve Telefonlardan Twitter’a Girme Yöntemleri
TİB TWİTTER’A ERİŞİMİ DURDURDU Yaşananların ardından, TİB Başkanlığı Twitter sitesine...
Yasaklı Olan Twitter’a Giriş Nasıl Yapılır
Başbakan Erdoğan’ın açıklamasının ardından Twitter’a erişim büyük oranda engellendi. Bursa...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Ankara Oto Park Mafyasının Başında İ. Melih Gökçek Var

Ankara Oto Park Mafyasının ...

Ankara oto park mafyası Melih...
22 ayar Altın bilezik gram fiyatı

22 ayar Altın bilezik gram ...

Mazlumu Getirin Bana :) Tansiyon Aleti Bişey Yapın :) Banka Gitti YA LA

Mazlumu Getirin Bana :) Tan...

YÖNETİM KURULU DEĞİŞTİ, FAALİYETLER DEVAM...
Bank Asya GAME OVER

Bank Asya GAME OVER

TMSF BAŞKAN YARDIMCISI YÖNETİM KURULU...
TRT ‘de Diriliş Ertuğrul 8.bölüm fragmanı yayında

TRT ‘de Diriliş Ertuğ...