İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/

Ücretsiz Navigasyon Güncelleme Programı indir
Ücretsiz Navigasyon Güncelleme Programı indir
ÜCRETSİZ NAVİGASYON PROGRAMI Google’nin, ücretsiz navigasyon uygulamasını önceki gün piyasa sürdüğü bildirildi. Yazlımın ücretsiz olarak sunulmasıyla birlikte uydu destekli yön bulma sistemi üreten firmaların hisselerinde ciddi düşüşler olduğu da gelen...
17 Eylül 2010 06:33
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

ÜCRETSİZ NAVİGASYON PROGRAMI
Google’nin, ücretsiz navigasyon uygulamasını önceki gün piyasa sürdüğü bildirildi. Yazlımın ücretsiz olarak sunulmasıyla birlikte uydu destekli yön bulma sistemi üreten firmaların hisselerinde ciddi düşüşler olduğu da gelen bilgiler arasında. Ntvmsnbc.com kaynaklı habere göre; Google’ın ücretsiz navigasyon uygulaması, akıllı telefonlara yüklenebiliyor ve aynı bir navigasyon cihazı gibi metre metre yön tarifi veriyor. Uygulamanın diğer özellikleri arasında, trafik ve yol durumunu rapor eden programlarla tam uyumlu olması da var. Uygulama henüz az sayıda mobil cihaza yüklenebiliyor, ancak iPhone, Blackberry ve Symbian gibi işletim sistemlerine uyumlu versiyonları için çalışmalar sürüyor.

BBC’nin haberine göre Google Maps Navigation’ın duyurulmasıyla, ABD firması Garmin’in borsadaki hisseleri yüzde 18, Hollanda firması TomTom’un hisseleri de yüzde 9.5 değer yitirdi. Diğer uydu yön bulma sistemleri bu hizmeti yaklaşık 60 sterline (140 TL) sağlıyordu. Google’ın bu hamlesinden sonra navigasyon şirketlerinin nasıl bir taktik izleyeceği merakla bekleniyor.

Ücretsiz Navigasyon Güncelleme Programı indir Yazısına 3 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa