İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/

Pursaklar Belediye Başkan Aday Adayı Süleyman Tamkoç
Pursaklar Belediye Başkan Aday Adayı Süleyman Tamkoç
MHP Pursaklar ilçe Başkanı Süleyman Tamkoç, bugün (2 Ocak 2013) ilçe binasında ilçe yönetiminden Baskan Yardımcıları EROL UŞAR. ARIF GÜMÜŞ, REŞAT ZENGIN, VEYSEL YILDIRIM, İLÇE SEKRETERİ SADULLAH KOCAKUSAK, MUHASİP FAHRETTIN...
2 Şubat 2013 15:40
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

MHP Pursaklar ilçe Başkanı Süleyman Tamkoç, bugün (2 Ocak 2013) ilçe binasında ilçe yönetiminden Baskan Yardımcıları EROL UŞAR. ARIF GÜMÜŞ, REŞAT ZENGIN, VEYSEL YILDIRIM, İLÇE SEKRETERİ SADULLAH KOCAKUSAK, MUHASİP FAHRETTIN ŞERBETÇİ ile birlikte yerel basın mensuplarıyla gerçekleşen kahvaltılı toplantıda aday adayı olduğunu açıkladı.
Pursaklar’da yayın yapan yazılı ve internet medyası temsilcilerinin katıldığı kahvaltılı toplantıda Pursaklar’ın sorunları ve MHP’nin 2014 seçim çalışmalarında izleyeceği stratejilerle hedefler konuşuldu.
MHP’den aday adayı olmanın en önemli kriterini “vatanını milletini seven, inancı bütün, milli ve manevi değerlere saygılı ve donanımlı” olmak şeklinde tanımlayan MHP Pursaklar İlçe Başkanı Süleyman Tamkoç, partisindeki aday belirleme sürecinin demokratik teamüller çerçevesinde seçmenin ve ilçe teşkilatı ile üst kurulların mutabık kalacağı bir şekilde işleyeceğini söyledi. Tamkoç, bu kriterler çerçevesinde belirlenecek adayın da ilçe teşkilatı olarak sonuna kadar arkasında olup birlik ve beraberlik içerisinde Pursaklar’da belediyeyi almak için çabalayacaklarını söyledi.
Pursaklar’ın iyi yönetilmediğini, sorunların çözümünde başarılı olunamadığını da beyan eden Süleyman Tamkoç, “Öncelikle mevcut yönetimin 2009 seçimlerindeki bize göre en önemli iki vaadini yerine getirmediği ortada. Bunlardan birincisi hastane diğeri de belediye hizmet binası. Bu iki vaadinde seçimlere kadar tamamlanma olasılığı yok. Bunların yanında mevcut yönetimin başarısızlıklarını sıraladığınızda Pursaklarlının yeni ve güvenilir kadrolara ihtiyaç duyduğu kesin. MHP olarak Pursaklar’ı alacak inanca sahibiz halkımızın da denenmemişleri deneyelim inancıyla partimize ciddi bir yönelim içerisinde olduğu malum” dedi.
Mart ayı sonuna kadar Ankara’da birçok ilçede adayların açıklanacağını beklediğini de söyleyen Süleyman Tamkoç, Pursaklar’da da Ramazan ayı civarı adayın netleşmesini beklediklerini söyledi.
Pursaklar’da aday adaylığı için bir takvim belirleyip bunu yerel basında ilan edeceklerini de söyleyen Tamkoç, başvuruda bulunan isimleri bir anket sürecine tabi tutacaklarını, ulaşılmadık mahalle bırakmadan halka ulaşıp bu anket sonuçlarının kapsamlı olmasını hedeflediklerini söyledi. Süleyman Tamkoç, bu sonuçlar doğrultusunda bir aday belirleneceğini açıkladı.
Aday adaylığı sürecinde gerek Belediye Başkanlığı gerekse meclis üyeliği için teşkilattaki istifaların çekirdek yapıyı bozmayacak şekilde seyredeceği yönünde beklentileri olduğunu da ifade eden Tamkoç, “halka hizmet Hakka hizmettir anlayışıyla Allah rızası gözeten arkadaşlarımız aday açıklanacak” şeklinde vurguda da bulundu.
BEN ADAY ADAYIYIM
Aday adayı olup olmayacağı yönündeki soruyu da cevaplandıran Süleyman Tamkoç, aday adayı olduğunu tabanın ve halkın anket sonucuna göre adaylığını onaylaması durumunda Pursaklar’da seçimleri alacaklarına dair inancının tam olduğunu söyledi. Tamkoç sonuç ne olursa olsun yerel seçimlere girecek MHP listesinde kendisinin mutlaka olmak istediğini de söyleyerek, aday olmaması durumunda meclis üyeliği sinyali verdi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa