kaçak elektrik nasıl yapılır Yöntemleri

kaçak elektrik nasıl yapılır Yöntemleri
Bu haber 09 Eki 2010 Cts 1:41 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Buyük Gühah Kimle Nasıl Helalleşirsin
TEDAŞ isterse bu önlenir. Bu konu ile ilgili onlarca kez bilirkişilik yaptım. TEDAŞ çok komik durumda malesef. Özel firma elemanları sayaçları okuyor. Sayacın kancası düşükse eleman TEDAŞ yönetimine bildiriyor. TEDAŞ yetkilisi gidip kaçak tutanağı düzenliyor. Sonra Elektrik Tarifeleri Yönetmeliğine göre vatandaştan para tahsil ediliyor. Sonra TEDAŞ hukuk müşavirliği savcılığa suç duyurusunda bulunuyor. Savcılık dava açıyor. Sonra mahkemece yapılan keşifler bilirkişi raporları vs devreye giriyor. Burada TEDAŞ ın komikliği nerede derseniz. Bunlar
1) Yukarıda açıkladığım olay malesef kuş uçmaz kervan geçmez yolu suyu olmayan dağ başlarındaki köylerimizde oluyor. Çünkü buradaki vatandaşımız çaresiz güçsüz. Malesef köylerimizde yaptığımız keşifler sırasında öyle acı şeyler gördüm ki biraz duygusal olan insan etkilenip ağlar. Vatandaşımızın yamalı pantolonu eskimiş yama yırtılmış yırtık yama tekrar yamanmış. Bu adamcağız inanın samimiyetle söylüyorum saf ve çok temiz. Hırsızlık bilmez malesef TEDAŞ ın iş bilmezliği sayesinde mahkemelerde sürünüyor. 1984 tılına kadar ülkemizde köylerimizde elektrik bağlama işleri muhtarların denetiminde yaptırılıyordu. Muhtarlarımızda sayaç mühürlüme pensesi yok sayaç mühürsüz geçen onca senede kanca kendiliğinden düşebilir. Sayaçlar dışarıda hertürlü müdahaleye açık niçin TEDAŞ SAYAÇLARI MÜHÜRLEMEDİ MÜHÜRLEME TUTANAĞI DÜZENLEMEDİ
2)Malesef o kuş uçmaz kervan geçmez köydeki vatandaşımızı orada yaşayıp büyük şehirleri yaşanmaz yapan sorunlara katkıda bulunmadığı için kutlayacağımıza mahkemeye sevk ediyoruz.
) Bakın arkadaşlar TEDAŞın mahalle trafolarında sokak aydınlatma sayacı var niye sadece sokak aydınlatmasını ölçüyorsun kardeşim TRAFODAN çekilen enerjinin tamamını ölçmüyorsun Sonra oradaki abone sayaçlarından okuduklarını topla % 5-6 kayıp koy nekadar hırsızlık var belirle. Anormal durum varsa orayı abluka altına al.
3)En basit hırsızlık kanca düşürerek yapılmaktedır. Yıllardır niye sayaç üreticilerine bu kadar basit bir kanca sistemi yaptırdınız. Elektronik sayaçlarda yaptırdığınız sistemi niye mekanik sayaçlarda yaptırmadınız.
söyleyecek çok şey var ama uzun oldu.

Paylaş:
"kaçak elektrik nasıl yapılır Yöntemleri" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

“İran ve Türkiye bölgede iki istikrar kaynağıdır”
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye ile İran ilişkilerinin Ortadoğu’nun istikrarı...
“Büyüyen, güçlenen Türkiye’nin göstergesidir”
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TİKA’nın çalışmaları hakkında “Hem dostluğumuzu, dayanışmamızı,...
AK Parti MYK Toplantısı sona erdi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, parti...
Başbakan Davutoğlu bugün TRT’de
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün TRT’nin konuğu olacak. Başbakan Davutoğlu, “Başbakan’la...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.