İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/

Hurda Araç Alımı Hurda Aracı Olana Müjde
Hurda Araç Alımı Hurda Aracı Olana Müjde
Trafikten çekilecek 200 bin aracın vergileri silinip 4-5 bin lira ödeme yapılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, seyir güvenliği için 200 bin ‘yaşlı’ aracı trafikten çekmeye hazırlanıyor. 1990 modele kadar...
5 Temmuz 2010 23:11
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Trafikten çekilecek 200 bin aracın vergileri silinip 4-5 bin lira ödeme yapılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, seyir güvenliği için 200 bin ‘yaşlı’ aracı trafikten çekmeye hazırlanıyor. 1990 modele kadar olan kamyon, tanker, minibüs, otobüs; hurda teşvikiyle trafikten çekilecek.

Ulaştırma Bakanlığı kaynakları, daha önce yaş sınırının 1985 ve öncesi olduğunu belirterek, “Yaş sınırı 1990’a alınacak. Tescilde, bu kapsama giren yaklaşık 200 bin aracın bulunduğunu görülüyor. Söz konusu araçları, kısa bir süre içinde belli bir bedel karşılığında alacağız. Hurdaya ayrıracağız” dedi.

5 BİN TL’YE YAKIN ÖDEME YAPILDI
Kaynaklar, hurdaya ayrılacak araçlara ödenecek tutarlara ilişkin soruya, “Bu tutar, arabaya göre değişiyor. 5 bin TL alan da var, 4 bin TL ödediğimiz araçlar da var” karşılığını verdi.

Dikkat! Bu yöntemle ingilizceyi ana diliniz gibi konuşabileceğiniz aklınıza gelir mi?
Konut Kredisi Başvurusu İçin Tıkla. 10 Yılda %0,95 BURADA!
ODD: 20 YAŞ ÜZERİ ARACIN HURDAYA AYRILMASI POZİTİF
Uygulama kapsamına giren araçların Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) dahil tüm vergi aslı, gecikme zammı, faizi, vergi cezaları, tescil plakasına kesilen idari para cezalar silinecek.

76 BİN ARAÇ TRAFİKTEN ÇEKİLDİ
Bakanlık kaynaklarına göre süregelen ‘hurda’ araç uygulaması çerçevesinde bugüne değin 1985 yılına kadar olan araçlar hurdaya ayrıldı ve trafikten çekilen 76 bin araca 350 milyon TL’lik ödeme yapıldı.

Hurda Araç Alımı Hurda Aracı Olana Müjde Yazısına 122 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa