Erdoğan Müge Anlı Yorumu

Erdoğan Müge Anlı Yorumu
Bu haber 26 Eki 2011 Çar 2:14 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

İSİM VERMEDEN MÜGE ANLI’YI HEDEFİNE KOYDU
Partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden Müge Anlı’yı sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, ‘Sosyal paylaşım sitelerinde, bazı ekranlarda, gazetelerde, hatta fısıltı yoluyla sağda, solda dile getirilen her ayrımcılık içeren ima insanlık dışıdır, vicdansızdır. Ben bunları lanetli olarak görüyorum, kardeşlik kalbimizde olmalı.’ dedi.

BDP VE PKK’YA AĞIR SÖZLER
Erdoğan’ın hedefinde BDP ve PKK da vardı. O konuşmada BDP ve PKK’yı hedef alan sözler ise şunlardı:

Barışa ihtiyacımızın olduğu böyle bir günde bir yandan bunu fırsata dönüştürelim diyeceksin, bir yandan meydanda naralar atacaksın. Bu nasıl bir anlayıştır burada bile fırsatçılığı kendisine benimsemiş bir anlayış var böyle bir günde, böyle bir anda askerimizi mayın tuzağında vurmak isteyen anlayış ve onların uzantılarını taşıyanların bu ülkede kardeşlik duygusu olabilir mi? Herşey bu kadar açık ve net ortada, bunun neresinde kardeşlik var, neresinde barış var? Böyle birşey söz konusu değil, ben bir Başbakan olarak 74 milyonu seferberliğe davet ediyorum, Van’ı, Van’lı kardeşlerimizi aç, açık bırakmayacağız diyoruz. Elazığ’a, Simav’a nasıl anında ulaştıysak Van’a da ulaştık ve orada da yaraları biz saracağız, acımız büyük. Belki kış mevsimi sebebiyle biraz sıkıntımız olacak bunu Elazığ’da da kardeşlerim yaşadı ama buyursunlar Elazığ’ı araştırsınlar, Erzurum’u araştırsınlar bu iktidar nasıl vatandaşlarının yanında yer aldı görsünler. Bir ayrımcılık yapılmadı, bu Kürt müdür? Türk müdür? Zaza mıdır? Denilmedi, biz çünkü bu millete hizmetkar olduk bunu lütfen farklı yerlere çeken hizmete sesleniyorum; artık bıktırdınız yeter

MEDYAYA YANLIŞ HABER TEPKİSİ
Başbakan Erdoğan’ın il başkanları toplantısında hedefine koyduğu bir diğer unsur ise medyaydı. Bölgeden canlı yayın yapan kimi kanallar tepki gösteren Erdoğan, ‘Bir köyde söyleşi yapıyor ‘devlet bu köye gelmemiş’ diyor arkasında Kızılay’ın çadırı var peki o ne oluyor? Bu naraları atanların o köylerle alakası yok muhabir diyor ki; henüz yetkililerden birisi böyle gelmemiş’ diyor gidilmemiş olsa bana köy, köy raporu verilebilir mi? Neyle oldu bunlar? Bütün orada ki Valiliğin kriz masası, köylere gönderdiği elemanlar gönderdiği vasıtayla oldu. Tamam o zaman senin bilgilerin doğru, bizim bilgilerim yanlış böyle yapmaya devam et.’ diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA SERT TEPKİ
Böyle bir ana muhalefet partisi olabilir mi? Sen hükümeti istifaya çağırarak ne yaptığının farkında mısın? Bu çağrınla terör örgütüne destek verdiğinin yüreklendirdiğinin farkında mısın? Aradan 1 gün geçiyor sonra bir Kılıçdaroğlu klasiği yaşanıyor ve ben öyle birşey demedim diyor. Ana muhalefet partisi böyle bir açıklama yapabilir mi? Barzani’ye aba altından sopa gösteren bir anlayış. Bu mantık terörle mücadeleye öneri getirebilir mi? Soruyorum hangi çözüm önerisini getirdin, başım gözüm üstüne. De ki benim çözüm önerim şudur.

Paylaş:
"Erdoğan Müge Anlı Yorumu" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

“Büyüyen, güçlenen Türkiye’nin göstergesidir”
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TİKA’nın çalışmaları hakkında “Hem dostluğumuzu, dayanışmamızı,...
AK Parti MYK Toplantısı sona erdi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, parti...
Başbakan Davutoğlu bugün TRT’de
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün TRT’nin konuğu olacak. Başbakan Davutoğlu, “Başbakan’la...
“İran ve Türkiye bölgede iki istikrar kaynağıdır”
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye ile İran ilişkilerinin Ortadoğu’nun istikrarı...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Ankara Oto Park Mafyasının Başında İ. Melih Gökçek Var

Ankara Oto Park Mafyasının ...

Ankara oto park mafyası Melih...
22 ayar Altın bilezik gram fiyatı

22 ayar Altın bilezik gram ...

Mazlumu Getirin Bana :) Tansiyon Aleti Bişey Yapın :) Banka Gitti YA LA

Mazlumu Getirin Bana :) Tan...

YÖNETİM KURULU DEĞİŞTİ, FAALİYETLER DEVAM...
Bank Asya GAME OVER

Bank Asya GAME OVER

TMSF BAŞKAN YARDIMCISI YÖNETİM KURULU...
TRT ‘de Diriliş Ertuğrul 8.bölüm fragmanı yayında

TRT ‘de Diriliş Ertuğ...